5 Νοεμβρίου 2011

ΚΑΝΑΡΗΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ 1-0

Δύσκολη νίκη με 1-0 (ΒΑΙΝΤΕΡΛΗΣ) για την ομάδα μας και επιστροφή στις  νίκες .
Ο Κανάρης μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και νωρίς νωρίς (7΄) ο Πάλλας απείλησε τον Κουνέλη με σουτ έξω από την περιοχή ,στο 14΄ήταν η σειρά του Ηρακλή να απειλήσει με τον Μονιό να σουτάρει άουτ. Στο 15΄ Ο Βαϊτερλής με πολύ ωραία κεφαλιά μετά από σέντρα του Καρανικόλα έκανε το 1-0. Η ομάδα μας μπορούσε να τελειώσει το ματς από το πρώτο ημίχρονο αφού ήταν πολύ ανώτερη του Ηρακλή και είχε αρκετές ευκαιρίες με κλασικότερες του Κάργατζη στο 30΄και στο 36΄ αλλά και στις δύο περιπτώσεις απέκρουσε ο πολύ καλός Κουνέλης  . Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και προσπάθησε να ισοφαρίσει . Στο 61΄ο Αφεντής  εκτέλεσε φάουλ η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και έσκασε στην γράμμη του τέρματος , δύσκολη φάση με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται ότι η μπάλα πέρασε την γραμμή . Στη συνέχεια ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και δεν υπάρχουν πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες παρά μόνο ενα σουτ του Χατζηλάμπρου 83΄που έδιωξε σε κόρνερ ο Αφέντης . Στα τελευταία λεπτά του ματς κυριάρχησε η δύναμη και τα πολλά σκληρά μαρκαρίσματα . Στα άλλα σημερινά παιχνίδια Ατρόμητος - Βαρβασιακός 3-0 και Αναγέννηση - ΑΕ Χίου 2-0.