18 Δεκεμβρίου 2011

ΔΑΦΝΗ - ΚΑΝΑΡΗΣ 1-2

Πρώτοι  τρεις βαθμοί για τον ΚΑΝΑΡΗ με τον Γιάννη Θωμαΐδη στον πάγκο του αλλά και πρώτη  νίκη σε ντέρμπι φέτος για την ομάδα μας . Καλό ματς με αρκετές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες με δυνατά   αλλά όχι αντιαθλητικά μαρκαρίσματα από τους παίκτες των δύο ομάδων . Καλύτερος ο ΚΑΝΑΡΗΣ στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε να προηγηθεί με 1-0 μετά από σέντρα σουτ του Κάργατζη στο 43'  ενώ ο Σαμιώτης σημείωσε το 2-0 στο 45' με κοντινό πλασέ . Στο δεύτερο ημίχρονο η ΔΑΦΝΗ μπήκε πιο δυνατά πίεσε και μείωσε νωρίς νωρίς με εύστοχο πέναλτι του Ζαμπετάκη στο 51' . Μέχρι το 65' η Δάφνη συνέχισε να πιέζει και προσπάθησε σε μια δύο φάσεις να ισοφαρίσει το παιχνίδι . Από εκεί και πέρα ο ΚΑΝΑΡΗΣ ισορρόπησε το ματς και δημιούργησε αυτός ευκαιρίες για γκολ τόσο με τον Καππό όσο και με τον Βαϊτερλή όμως το σκορ έμεινε στο 1-2 . ΟΙ γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για πέναλτι στον Παπαλάνη στο πρώτο ημίχρονο και οι φιλοξενούμενοι για μη υπόδειξη κόκκινης κάρτας πάλι στον Παπαλάνη για άσεμνη χειρονομία .