8 Οκτωβρίου 2012

ΠΥΡΓΟΣ - ΚΑΝΑΡΗΣ 1-3

Αγχωτική εκτός έδρας νίκη για την ομάδα μας στο χθεσινό παιχνίδι απέναντι στον Πύργο με 1-3. Οι παίχτες μας είχαν μια καλή ευκαιρία για να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Β. Ατσάλη να πιάνει την κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή αλλά πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Σεράφη. Στη συνέχεια οι ποδοσφαιριστές του Κλ. Κανετίδη δεν κατάφεραν να απειλήσουν με αξιώσεις την ομάδα του Πυργίου και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 25ο λεπτό ύστερα από εκτέλεση φάουλ όπου ο Ζερβούδης βρέθηκε αμαρκάριστος έξω από τη μεγάλη περιοχή και με ωραίο σουτ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μονιώδη. Η ομάδα μας ευτύχισε να ισοφαρίσει το παιχνίδι στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου μετά από ωραία πάσα του Πάλλα στον Ατσάλη με τον τελευταίο να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με ωραίο πλασέ μέσα από τη περιοχή. Στο 2ο μέρος στο 64 ο Βαϊντερλής σέντραρε από δεξιά στον Ατσάλη που από κοντά έκανε το 1-2 με πλασέ στην κίνηση. Στο 80 και ύστερα από ωραία σέντρα πάλι του Βαϊντερλή ο προωθημένος Χρουσάκης έστειλε με ωραία κοντινή κεφαλιά στα δίχτυα κάνοντας το τελικό 1-3. Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα μας είχε και δύο δοκάρια για ακόμα ένα παιχνίδι με τον Λέσι και τον Ατσάλη.
 Τέλος αξίζει να σημειωθεί  ότι ήταν δύσκολο για την ομάδα μας το χθεσινό παιχνίδι καθώς όλα τα παιδιά ήταν επηρεασμένα από τον αναπάντεχο χαμό της μητέρας του συμπαίκτη τους Λ. Καϊμάκη, ειδικότερα ο Δ. Καππός που ήταν και νονά του.