28 Οκτωβρίου 2014

ΕΥΚΟΛΑ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΓΥΡΟ

Επέστρεψε στις νίκες ο ΚΑΝΑΡΗΣ επικρατώντας εύκολα της ΚΑΛΑΜΩΤΗΣ με 0-3 . Χωρίς να ανεβάσει στροφές η ομάδα μας πέρασε στον επόμενο γύρο του κυπέλλου, το πρώτο ημίχρονο έκλεισε χωρίς σκορ άλλα με αρκετές φάσεις για τον ΚΑΝΑΡΗ με χαρακτηριστικότερες αυτες του Φόρσου στο 21΄και στο 26΄ του Ατσάλη στο 22΄και του Γιοβανάκη στο 40΄, η Καλαμωτή δεν έχει κλασική ευκαιρία στο πρώτο μέρος αλλά και σε όλο το ματς . Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ, μόλις στο 52΄ ο Φόρσος    πασάρει στον Ατσάλη και αυτός με κοντινό πλασέ σημειώνει το 0-1.
  Στο 57΄ γίνεται το 0-2 και στο 78΄ ο Φόρσος με πολύ ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή έκλεισε το σκορ !
  Σαφώς ανώτερος ο ΚΑΝΑΡΗΣ που παρότι έπαιξε με πολλές αλλαγές  θα μπορούσε να σημειώσει περισσότερα τέρματα αν οι ποδοσφαιριστές ήταν  λίγο πιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια .