2 Νοεμβρίου 2014

1-1 TO ΝΤΕΡΜΠΙ

Δεύτερη σερί ισοπαλία για την ομάδα μας αυτή την φορά επί της πρωτοπόρου Δάφνης στο γήπεδο του Δαφνώνα . Ωραίο παιχνίδι και από τις δύο ομάδες που κατά την προσωπική μου   γνώμη δίκαια βρίσκονται μέχρι τώρα στις δύο πρώτες θέσεις της βαθμολογίας!   Το ματς ξεκίνησε με τους καλύτερου οιωνούς για τους γηπεδούχους αφού σημείωσαν γκολ από τα αποδυτήρια στο 6ο λεπτό ο Μουλάκης μετά από πλάγιο σε μια στιγμή αδράνειας της άμυνας του ΚΑΝΑΡΗ έκανε το 1-0 . Στην συνέχεια και αφού χρειάστηκαν κάποια λεπτά   ,για να συνέλθουν οι ποδοσφαιριστές του φιλοξενούμενου , πήραν τα ινία του αγώνα και προσπάθησαν να ισοφαρίσουν με το Ζεράι να πλασάρει άουτ στο 19 και τον Ατσάλη να αστοχεί με το κεφάλι. και ενώ όλα έδειχναν ότι το 1-0 θα είναι το σκορ του ημιχρόνου στο 45΄ο Μαγγίνας  έκανε χέρι στα όρια της περιοχής ο διαιτητής με την βοήθεια και του επόπτη έδιξε το πέναλτι και ο Ατσάλης το μετάτρεψε σε γκολ, Στο Δεύτερο ΚΑΝΑΡΗΣ με την είσοδο του Φόρσου προσπάθησε να πάρει το ματς είχε την κατοχή σε όλη την διάρκεια  αλλά η Δάφνη παίζοντας με αντεπιθέσεις κατάφερε να απειλήσει στο 50΄  με δοκάρι και με μία καταπληκτική ευκαιρία στο    90΄. Το τελικό 1-1 κρίνεται δίκαιο , η ομάδα μας κατάφερε να τελειώσει ένα σερί δύσκολων αγώνων χωρίς ήττα δείχνοντας και σήμερα χαρακτήρα αφού αν και βρέθηκε να χάνει με 1-0 από το 6΄ κατάφερε  σε μια δύσκολη έδρα να ισοφαρίσει και να κρατηθεί σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή!
  * Συγχαρητήρια αξίζουν στου φιλάθλους μας   που παρά το πολύ κρύο κατέκλυσαν (την πολύ μικρή για ντέρμπι με τον ΚΑΝΑΡΗ)  κερκίδα του Δαφνώνα δείχνοντας ότι και φέτος θα είναι ο Δωδέκατος παίχτης της ομάδας !