16 Νοεμβρίου 2014

ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ

Με καταπληκτική εμφάνιση ο ΚΑΝΑΡΗΣ επικράτησε  0-3 του Ατρόμητου , από πολύ νωρίς έδειξε ποιος είναι το αφεντικό του ματς καθώς προηγήθηκε  μόλις στο 9΄ με πλάσε του Ατσάλη. Στην συνέχεια η ομάδα μας έχει αρκετές ευκαιρίες  για να πετύχει κι άλλα τέρματα  με χαρακτηριστικότερες το δοκάρι του Ζεράι στο 14΄το πλασέ του Μονίαρου στο 30΄ και του Ατσάλη στο 37΄. Ο Ατρόμητος απείλησε μια και μοναδική φορά στο 1ο ημίχρονο τον Κωττατή  με σουτ του Κούτσουρα Δ στο 13΄. Στο 2ο ημίχρονο ο ΚΑΝΑΡΗΣ πετυχαίνει 2ο γκολ με με τον Ζεράι στο 62΄και ένα πανέμορφο γκολ σχεδόν από το κέντρο με τον Κωστάλα 65΄. Οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν σε κανένα σημείο του αγώνα να ακολουθήσουν τον ρυθμό του ΚΑΝΑΡΗ ο οποίος παίζοντας σήμερα πολύ καλό ποδόσφαιρο θα μπορούσε να είχε ανεβάσει κι άλλο τον δείκτη του σκορ τόσο με το Λεσι 79΄όσο και με τον Φόρσο στο 88΄(δοκάρι) . Η επιστροφή λοιπόν της ομάδας των Νενήτων στην κορυφή συνδυάστηκε με μία πολύ καλή εμφάνιση (ίσως την καλύτερη φετινή κατά την γνώμη μου) και δίκαια χειροκροτήθηκε από τους φιλάθλους του ( και όχι μόνο από αυτούς ) που όπως πάντα είχε αρκετούς στο πλευρό του !